2008 yılından beri ülkemiz eğitim sistemine önemli katkılar sağlayan www.testimiz.com sitesi ile eşgüdümlü faaliyet yürütecek olan www.testimiz.com.tr  sitesi öğrenci-veli-öğretmen görüşleri ile oluşturulmuş ücretsiz eğitim veren online eğitim sistemidir. Sitemizde yer alan içerikler mili eğitim müfredatına uygun olarak ziyaretçilerimizin değerli katkılarıyla hazırlanmaktadır.

            Sevgili Öğrenciler;

Testlerimiz sınıf ortamında uygulanan eğitim öğretim çalışmalarıyla güncellenmektedir. Yeni öğrendiğiniz konularla ilgili yayınlanan testleri çözerken önceki işlediğiniz konularla ilgili testleri de çözmenizde fayda var. Ne kadar çok tekrar o kadar etkili öğrenme....

Çalışmalarımız sadece test hazırlamakla kalmayacaktır. Pek çok sitenin ücretli olarak yaptığı etkinlikleri zaman buldukça ücretsiz olarak yayınlamaya devam edeceğiz. Sitemize ücretsiz üye olarak deneme sınavlarına katılabilir, bu sınavlara katılan diğer üyelerle seviyenizi tespit edebilirsiniz. Sınavlar bölümündeki denemelere güncelleme yapılana kadar bir defa katılabilirsiniz. Animasyonlar bölümünden görsel etkinlikleri izleyebilir, zamanla yayınlanacak olan etkileşimli animasyonlarla daha etkili öğrenebilirsiniz. Amacımız biraz eğlenmek, eğlenirken öğrenmek ve boş zamanlarımızı en iyi şekilde değerlendirmek olmalıdır.

Sayın Veliler;

Çocuklarımızı bilgisayar ve internetten alıkoymak oldukça zordur. Haklı olarak her alanda olduğu gibi teknolojik gelişmeler eğitim alanında da kaçınılmaz olmaktadır. Çocuklarımızı internetin olumsuz etkilerinden korumak için iyi yönlendirmemizde fayda vardır. Sitemiz bu amaç için hazırlanmıştır. İlkokul-Ortaokul öğrencilerine yönelik tek site olma özelliğimiz bu açıdan çok önemlidir.

Velilerin en çok zorlandığı işlerden birisi çocuğuna yardımcı olmaktır. Eğitim bir uzmanlık alanıdır. Her velinin bu konuda uzman olması beklenemez. Çocuğunuza neyi ne kadar vereceğinizi her zaman bilemeyebilirsiniz. Sitemizin size rehber olacağı inancındayım.

Değerli Meslektaşlarım;

Sitemizin öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmede yararlı olacağı inancındayım. Ayrıca sınıf ortamında (eğitim teknolojisi ile donatılmış sınıflarda) kaynak olarak yararlanılacağı düşüncesindeyim. Kaldı ki bu tür sınıflarda görev yapan öğretmenlerden aldığım mesajlar bunu en iyi şekilde açıklamaktadır.

Sitemizin daha verimli olması için sizin öneri ve yardımlarınıza ihtiyacımız var. Bizimle doküman paylaşımında bulunabilir, sitemiz aracılığı ile öğrencilerinize etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz. Cevapları eklenerek gönderilen testleriniz sizin adınıza kodlanarak sitemizde yayınlanacaktır.

Sitemize katkıda bulunan, emeğe saygı gösteren öğrenci, veli ve öğretmenlere teşekkür ederim.

Uzman Sınıf Öğretmeni: Hamit BİÇER.


Yandex.Metrica