1.Sınıf Hayat Bilgisi Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler Konu Testi

1.Sınıf Hayat Bilgisi Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler Konu Testi

1.Sınıf Hayat Bilgisi Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler Çevremize baktığımızda aşağıdaki bitkilerden hangisini daha sık görürüz? Aşağıdakilerden hangisi meyve ağacı değildir? Aşağıdakilerden hangisi ağaçların faydalarından birisi değildir? Doğada kendiliğinden yetişen bitkilere ne ad verilir? Aşağıdakilerden hangisi yabani bitkidir? Ya da Aşağıdakilerden hangisi insanlar tarafından yetiştirilir. Genellikle besin kaynağı olarak tüketilir? Aşağıdakilerden hangisi ağaçtan elde ettiğimiz bir besindir? […]

1.Sınıf Hayat Bilgisi Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler

1.Sınıf Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler

TEBRİKLER.

1.Sınıf Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Aşağıdakilerden hangisi meyve ağacı değildir?
A
Erik
B
Çam
C
Elma
Soru 2
Çevremize baktığımızda aşağıdaki bitkilerden hangisini daha sık görürüz?
A
Palmiye
B
Ağaçlar
C
Kaktüs
Soru 3
Aşağıdakilerden hangisi ağaçtan elde ettiğimiz bir besindir?
A
Salatalık
B
İncir
C
Domates
Soru 4
Doğada kendiliğinden yetişen bitkilere ne ad verilir?
A
Yabani bitki
B
Bahçe bitkisi
C
Tarla bitkisi
Soru 5
Aşağıdakilerden hangisi bahçe bitkilerinden birisi değildir?
A
Lahana
B
Gül
C
Papatya
Soru 6
Aşağıdakilerden hangisi yabani bitkidir?
A
Isırgan
B
Biber
C
Domates
Soru 7
Bitkilerin yaşaması için aşağıdakilerden hangisine ihtiyacı yoktur?
A
Gübre
B
Hava
C
Toprak
Soru 8
Aşağıdakilerden hangisi insanlar tarafından yetiştirilir. Genellikle besin kaynağı olarak tüketilir?
A
Bahçe bitkileri
B
Orman bitkileri
C
Yaban bitkiler
Soru 9
Aşağıdakilerden hangisi ağaçların faydalarından birisi değildir?
A
Besin kaynağımızdır.
B
Bizi sıcaktan ve soğuktan korur.
C
Soluduğumuz havayı temizler.
Soru 10
Aşağıdaki besinlerden hangisini ağaçlardan elde etmeyiz?
A
Portakal
B
Karpuz
C
Mandalina
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

Çevremize baktığımızda aşağıdaki bitkilerden hangisini daha sık görürüz?
Aşağıdakilerden hangisi meyve ağacı değildir?
Aşağıdakilerden hangisi ağaçların faydalarından birisi değildir?
Doğada kendiliğinden yetişen bitkilere ne ad verilir?
Aşağıdakilerden hangisi yabani bitkidir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi insanlar tarafından yetiştirilir. Genellikle besin kaynağı olarak tüketilir?
Aşağıdakilerden hangisi ağaçtan elde ettiğimiz bir besindir?
Ancak Aşağıdaki besinlerden hangisini ağaçlardan elde etmeyiz?
Bitkilerin yaşaması için aşağıdakilerden hangisine ihtiyacı yoktur?
Aşağıdakilerden hangisi bahçe bitkilerinden birisi değildir?

 

       1.Sınıf Hayat Bilgisi Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com.tr

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

testimiz.com.tr.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testinin telif hakkı testimiz.com.tr sitesine aittir. Başka bir deyişle Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM