1.Sınıf Matematik Kesirler Konu Testi

1.Sınıf Matematik Kesirler Konu Testi

1.Sınıf Matematik Kesirler Bir bütünde kaç tane yarım vardır? İki yarım kaç bütün eder? İki yarım ve bir bütün kaç tane bütüne eşittir? 4 yarım kaç bütün eder? 3 bütün kaç yarım eder? 8 yarım kaç bütüne eşittir? 2 yarım ve iki bütün kaç yarım eder? 10 yarım kaç bütün oluşturur? 4 bütün kaç yarım […]

1.Sınıf Matematik Kesirler

1.Sınıf Kesirler

TEBRİKLER.

1.Sınıf Kesirler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
3 bütün kaç yarım eder?
A
4
B
6
C
8
Soru 2
2 yarım ve iki bütün kaç yarım eder?
A
6
B
4
C
8
Soru 3
8 yarım kaç bütüne eşittir?
A
4
B
5
C
6
Soru 4
Bir bütünde kaç tane yarım vardır?
A
3
B
1
C
2
Soru 5
İki yarım ve bir bütün kaç tane bütüne eşittir?
A
1
B
2
C
3
Soru 6
4 bütün kaç yarım oluşturur?
A
10
B
12
C
8
Soru 7
4 yarım ve 2 bütün kaç bütüne eşittir?
A
4
B
6
C
2
Soru 8
10 yarım kaç bütün oluşturur?
A
4
B
6
C
5
Soru 9
İki yarım kaç bütün eder?
A
1
B
2
C
3
Soru 10
4 yarım kaç bütün eder?
A
1
B
3
C
2
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

Bir bütünde kaç tane yarım vardır?
İki yarım kaç bütün eder?
İki yarım ve bir bütün kaç tane bütüne eşittir?
4 yarım kaç bütün eder?
3 bütün kaç yarım eder?
8 yarım kaç bütüne eşittir?
2 yarım ve iki bütün kaç yarım eder?
10 yarım kaç bütün oluşturur?
4 bütün kaç yarım oluşturur?
4 yarım ve 2 bütün kaç bütüne eşittir?

 

       1.Sınıf Matematik Kesirler Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Kesirler testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Kesirler konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Kesirler testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Kesirler testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Kesirler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Kesirler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Kesirler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Kesirler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Kesirler Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Kesirler testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Kesirler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Kesirler test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Kesirler testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com.tr

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Kesirler Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Kesirler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Kesirler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Kesirler testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Kesirler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Kesirler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Kesirler testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Kesirler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Kesirler testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

testimiz.com.tr.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Kesirler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Kesirler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Kesirler testinin telif hakkı testimiz.com.tr sitesine aittir. Başka bir deyişle Kesirler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM