4.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

4.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

4.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda […]

4.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda sağlayacaktır. Testleri çözerken çözdüğünüz testlerle ilgili notlar almanızı, eksik konularda tekrar yapmanızı öneriyoruz.

       4.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Çalışma Planı ve Konu Dağılımı:

1.Hafta Testleri

Noktalama İşaretleri

Yazım Kuralları

Metnin Bölümleri

Okuma Anlama

Gerçek ve Mecaz Anlam

Eş Sesli Sözcükler

Karşıt Anlamlı Sözcükler

Eş Anlamlı Sözcükler

2.Hafta Testleri

Terim Anlamlı Sözcükler

Gerçek ve Mecaz Anlam

Okuduğunu Anlama

Sözcükte Anlam

Karşılaştırma Cümleleri

Genel Ve Özel Durum Bildiren İfadeler

Destekleyici ve Açıklayıcı İfadeler

Farklı Düşünceye Yönlendiren İfadeler

3.Hafta Testleri

-de –ki Eklerinin Yazılışı

Öznel ve Nesnel Yargı

Sebep Sonuç İlişkisi

Konu Ana Düşünce Ana Duygu

4.Hafta Testleri

Pekiştirmeli Kelimeler

Duygusal ve Abartılı İfadeler

Önem Belirten İfadeler

Deyimler

Noktalama İşaretleri

5.Hafta Testleri

Noktalama İşaretleri

 Yazım Kuralları

Karşılaştırmalar

Atasözleri ve Deyimler

Cümle Oluşturma

6.Hafta Testleri

Deyimler

Deyim Anlamlı Sözcükler

Noktalama İşaretleri

Yazım Kuralları

Deyimler

Hikaye Unsurları

Türemiş Sözcükler

Sıfatlar

       4.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Hakkında:

       1. 4.Sınıf Türkçe Telafi Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       Türkçe Telafisi konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Türkçe Telafi testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Türkçe Telafi testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Türkçe Telafi testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Türkçe Telafi çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Türkçe Telafi hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Türkçe Telafi konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Türkçe Telafi testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Türkçe Telafi tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 4.Sınıf Türkçe Telafi Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif Türkçe Telafi testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Türkçe Telafi kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Türkçe Telafi çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Türkçe Telafi etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Türkçe Telafi testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Türkçe Telafi sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Türkçe Telafi testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 4.Sınıf Türkçe Telafi Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       Türkçe Telafi konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Türkçe Telafi testleri online çözülür. Çünkü Türkçe Telafi çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Türkçe Telafi konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Türkçe Telafi testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Türkçe Telafi kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Türkçe Telafi testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Türkçe Telafi Testleri Telif Hakkı:

       Türkçe Telafi etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Türkçe Telafi testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Türkçe Telafi konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Türkçe Telafi kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Türkçe Telafi testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM