4.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri

4.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri

4.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size […]

4.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri

Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda sağlayacaktır. Testleri çözerken çözdüğünüz testlerle ilgili notlar almanızı, eksik konularda tekrar yapmanızı öneriyoruz.

       4.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri Çalışma Planı ve Konu Dağılımı:

1.Hafta Testleri

Herkesin Bir Kimliği Var

Nelerden Hoşlanıyorum? Neleri Yapabilirim?

Onun Yerinde Olsaydım Konu Testi

Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım

Herkesin Bir Kimliği Var

Herkesin Bir Öyküsü Var

Nelerden Hoşlanıyorum? Neleri Yapabilirim?

Onun Yerinde Olsaydım

Farkındayım, Farklılıklara Saygılıyım

2.Hafta Testleri

Ailemin Tarihi

Millî Kültür Öğelerimiz

Geçmişten Bugüne Çocuk Oyunları

Milli Mücadele

Ailemin Tarihi

Kültür ve Miras Ünite Testi

Milli Kültür Ögelerimiz

Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları

Milli Mücadelemiz

3.Hafta Testleri

Yönlerimiz

Yönümüzü Bulalım

Yer Tarifi Yapalım

Çevremizde Neler Var

Hava Durumu 

 Yaşadığım Yer 

Doğal Afetlere Hazır Olalım

4.Hafta Testleri

Teknolojik Ürünler 

Bilgiden Gelen Teknoloji 

Geçmişten Bugüne Teknoloji 

İcat Çıkaralım 

 Zarar Vermeden Kullanalım

Bilim Teknoloji ve Toplum 

5.Hafta Testleri

İsteklerimiz İhtiyaçlarımız

Ailemde ve Çevremde Ekonomik Faaliyetler

Bilinçli Tüketici Olalım

Ayağımızı Yorganımıza Göre Uzatalım

Belgemizi Alalım 

Tüketime Evet İsrafa Hayır

Belge Alalım

İsraf Etmeyelim

Üretim Dağıtım Ve Tüketim

6.Hafta Testleri

Ben Çocuğum, Haklarımla Varım 

Ben Çocuğum, Haklarım Var

4.Sınıf Sorumluluklarımı Üstleniyorum

Eğitsel Ve Sosyal Etkinliklere Katılıyorum 

Özgürlük ve Bağımsızlık 

Ülkeleri Tanıyalım 

Komşularımız 

Türk Cumhuriyetleri 

Farklı Kültürler 

Dünya Farklılıklarla Güzeldir 

       4.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri Hakkında:

       1. 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       Sosyal Bilgiler Telafi konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Sosyal Bilgiler Telafi testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Sosyal Bilgiler Telafi testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Sosyal Bilgiler Telafi testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Sosyal Bilgiler Telafi çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Sosyal Bilgiler Telafi hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Sosyal Bilgiler Telafi konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Sosyal Bilgiler Telafi testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Sosyal Bilgiler Telafi tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif Sosyal Bilgiler Telafi testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Sosyal Bilgiler Telafi kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Sosyal Bilgiler Telafi çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Sosyal Bilgiler Telafi etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Sosyal Bilgiler Telafi testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Sosyal Bilgiler Telafi sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Sosyal Bilgiler Telafi testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 4.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       Sosyal Bilgiler Telafi konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Sosyal Bilgiler Telafi testleri online çözülür. Çünkü Sosyal Bilgiler Telafi çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Sosyal Bilgiler Telafi konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Sosyal Bilgiler Telafi testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Sosyal Bilgiler Telafi kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Sosyal Bilgiler Telafi testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Sosyal Bilgiler Telafi Testleri Telif Hakkı:

       Sosyal Bilgiler Telafi etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Sosyal Bilgiler Telafi testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Sosyal Bilgiler Telafi konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Sosyal Bilgiler Telafi kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Sosyal Bilgiler Telafi testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM