4.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri

4.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri

4.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri        Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz […]

4.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri

       Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda sağlayacaktır. Testleri çözerken çözdüğünüz testlerle ilgili notlar almanızı, eksik konularda tekrar yapmanızı öneriyoruz.

       4.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri Çalışma Planı ve Konu Dağılımı:

1.Hafta Testleri

Yer Kabuğunda Neler Var?

Yer Kabuğunda Neler Var İnteraktif Çalışma

– Kayaçlar

-Fosiller

Dünya’mız Yerinde Duramıyor

Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları

Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk

Dünyanın Dolanma Hareketi ve Sonuçları

2.Hafta Testleri

Besinlerin Gerekliliği

Besin İçerikleri ve Görevleri

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Besinler

İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme

Sağlığa Zararlı Maddeler

Sağlıklı Yaşam Konu Testi

İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme

Sağlığa Zararlı Maddeler

3.Hafta Testleri

Kuvvetin Cisimler Üzerindeki Etkileri

 Mıknatısların Uyguladığı Kuvvet

Mıknatısın Kutupları

Mıknatısın Özellikleri

Kuvvetin Etkileri

4.Hafta Testleri

Yüzer mi? Batar mı?

Kütle Nedir? Nasıl Ölçülür?

Hacim Nedir Nasıl Ölçülür

Maddenin Niteliklerini Belirleme

Maddeyi Niteleyen Özellikler

Maddenin Ölçülebilir Özellikleri

Saf Madde ve Karışım

Maddenin Isı Etkisiyle Değişimi

Maddenin Halleri

5.Hafta Testleri

Aydınlatma Teknolojileri

Geçmişten Günümüze Aydınlatma Teknolojisi 

Uygun Aydınlatma 

Işık Kirliliği 

Işık Kirliliğini Önleyelim 

Uygun Aydınlatma 

Ses Kirliliği 

Gürültü Kirliliği 

Ses Kirliliğini Önleyelim

Geçmişten Günümüze Ses Teknolojileri 

Işık Kirliliği ve Nedenleri 

Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler 

6.Hafta Testleri

Bilinçli Tüketici miyiz

Geri Dönüşüm Nedir 

Kaynakların Önemi 

İnsan ve Çevre 

Bilinçli Tüketici 

Geri Dönüşümün Önemi 

Kaynakların Önemi 

Basit Elektrik Devreleri 

Elektrik

       4.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri Hakkında:

       1. 4.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       Fen Bilimleri Telafi konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Fen Bilimleri Telafi testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Fen Bilimleri Telafi testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Fen Bilimleri Telafi testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Fen Bilimleri Telafi çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Fen Bilimleri Telafi hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Fen Bilimleri Telafi konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Fen Bilimleri Telafi testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Fen Bilimleri Telafi tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 4.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif Fen Bilimleri Telafi testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Fen Bilimleri Telafi kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Fen Bilimleri Telafi çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Fen Bilimleri Telafi etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Fen Bilimleri Telafi testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Fen Bilimleri Telafi sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Fen Bilimleri Telafi testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 4.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       Fen Bilimleri Telafi konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Fen Bilimleri Telafi testleri online çözülür. Çünkü Fen Bilimleri Telafi çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Fen Bilimleri Telafi konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Fen Bilimleri Telafi testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Fen Bilimleri Telafi kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Fen Bilimleri Telafi testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Fen Bilimleri Telafi Testleri Telif Hakkı:

       Fen Bilimleri Telafi etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Fen Bilimleri Telafi testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Fen Bilimleri Telafi konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Fen Bilimleri Telafi kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Fen Bilimleri Telafi testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM