5.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

5.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

5.Sınıf Türkçe Telafi Testleri       Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda […]

5.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

      Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda sağlayacaktır. Testleri çözerken çözdüğünüz testlerle ilgili notlar almanızı, eksik konularda tekrar yapmanızı öneriyoruz.

       5.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Çalışma Planı ve Konu Dağılımı:

1.Hafta Testleri

Okuma Anlama

Sözcükte Anlam

Eş Anlamlı Sözcükler

Karşıt anlamlı Sözcükler

Eş Sesli Sözcükler

Deyimler

Cümlede Anlam

Tümcede Anlam

Paragrafta Anlam

Metinde anlam

Noktalama İşaretleri

2.Hafta Testleri

Hikaye Unsurları

Önem Belirten İfadeler

Karşılaştırma Cümleleri

Atasözleri, Deyimler, Özdeyişler

Gerçek, Mecaz ve Terim Anlam

Öyküleyici Metinler

Okuma Anlama

3.Hafta Testleri

Atasözleri ve Deyimler

Cümle Oluşturma

Betimleme – Tanımlama

Genel Ve Özel Durum Bildiren İfadeler

Duygusal ve Abartılı İfadeler

Ana Düşünce Şiirde Ana Duygu Konu 5N1K

Deyimler ve Atasözleri

Çok Anlamlılık

Okuma Anlama

Karşılaştırma Cümleleri

Gerçek Mecaz ve Terim Anlam

Atasözleri Deyimler Özdeyişler

Anlamdaş Sözcükler

Terim Anlamlılık

4.Hafta Testleri

Destekleyici ve Açıklayıcı İfadeler

Farklı Düşünceye Yönlendiren İfadeler

Karşılaştırmalar

Yazım Kuralları

Noktalama İşaretleri

Eş Sesli Sesteş Sözcükler

Cümlede Anlam

Deyimler

Noktalama İşaretleri

Okuma Anlama

Metinde Anlam

Paragrafta Anlam

Cümlede Anlam

5.Hafta Testleri

Türemiş Sözcükler 

İsimler 

Adın Durumları 

Sözcükte Karşıt Anlam

Kelimede Sesteşlik

Sözcükte Anlam 

Eş Anlamlılık 

Ön Adlar (Sıfatlar) 

Adıllar (Zamirler)

Eylemler (Fiiller)

Belirteç (Zarflar)

Bağlaçlar (İlgeç)

Sayıların Yazımı

Ses Olayları

6.Hafta Testleri

Cümlenin Öğeleri

Eş Anlamlı, Zıt Anlamlı ve Eş Sesli Kelimeler

Sayıların Yazımı

Sözcükte Anlam

Sözcükte Anlam

Eş Anlamlılık

Sözcükte Karşıt Anlam 

Kelimede Sesteşlik 

Ses Olayları 

       5.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Hakkında:

       1. 5.Sınıf Türkçe Telafi Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       Türkçe Telafi Eğitimi konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Türkçe Telafi Eğitimi testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Türkçe Telafi Eğitimi testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Türkçe Telafi Eğitimi testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Türkçe Telafi Eğitimi çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Türkçe Telafi Eğitimi hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Türkçe Telafi Eğitimi konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Türkçe Telafi Eğitimi testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Türkçe Telafi Eğitimi tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Türkçe Telafi Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif Türkçe Telafi Eğitimi testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Türkçe Telafi Eğitimi kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Türkçe Telafi Eğitimi çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Türkçe Telafi Eğitimi etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Türkçe Telafi Eğitimi testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Türkçe Telafi Eğitimi sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Türkçe Telafi Eğitimi testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Türkçe Telafi Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       Türkçe Telafi Eğitimi konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Türkçe Telafi Eğitimi testleri online çözülür. Çünkü Türkçe Telafi Eğitimi çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Türkçe Telafi Eğitimi konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Türkçe Telafi Eğitimi testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Türkçe Telafi Eğitimi kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Türkçe Telafi Eğitimi testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Türkçe Telafi Eğitimi Testleri Telif Hakkı:

       Türkçe Telafi Eğitimi etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Türkçe Telafi Eğitimi testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Türkçe Telafi Eğitimi konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Türkçe Telafi Eğitimi kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Türkçe Telafi Eğitimi testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM