6.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

6.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

6.Sınıf Türkçe Telafi Testleri       Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda […]

6.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

      Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda sağlayacaktır. Testleri çözerken çözdüğünüz testlerle ilgili notlar almanızı, eksik konularda tekrar yapmanızı öneriyoruz.

       6.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Çalışma Planı ve Konu Dağılımı:

1.Hafta Testleri

Okuma Anlama

Ek Kök Bilgisi

Sözcükte Yapı

Gerçek, Mecaz ve Terim Anlamlı Sözcükler

Sözcükte Anlam

Özdeyişler

Paragrafta Anlam

Yazım Kuralları

Noktalama İşaretleri

2.Hafta Testleri

 Çekim Ekleri

 Ek Bilgisi

 Sözcükte Yapı

 Ya da Sözcükte Anlam

 Sözcükler Arası Anlam İlişkisi ve Söz Sanatları

 Parçada Anlam

 Noktalama İşaretleri ve İmla Kuralları

Sözcükte Yapı

Veya Sözcükte Anlam

Sözcükte Anlam

Ya da Sözcükte Anlam

Sözcükte Anlam

3.Hafta Testleri

Özdeyişler

Ses Bilgisi

Zamirler

Parçada Anlam

Metinde Anlam

 Metin Türleri

Sıfat Tamlaması

Edat Bağlaç Ünlem

Cümlede Anlam

Biçim Bilgisi

4.Hafta Testleri

Ek Bilgisi 

Sebep Sonuç İlişkisi 

Paragrafta Anlam 

Çekim Ekleri 

Ek Kök Bilgisi 

Gerçek ve Mecaz Anlamlılık 

Zamirler 

Sıfatlar

5.Hafta Testleri

Hece Düşmesi 

Öznel ve Nesnel Yargı 

İsim Bilgisi 

İsim ve Fiil Kökü

Yazım Kuralları ve Noktalama İşaretleri 

Sözcükte Anlam 

Sözcükte Yapı 

Kök ve Ek Bilgisi 

Ses Bilgisi

 Anlam Bilgisi 

6.Hafta Testleri

Cümlede Anlam 

Cümlenin Öğeleri 

Yazım Kuralları 

Deyimler ve Atasözleri 

Paragrafta Anlam 

Tür ve Şekil Bilgisi 

       6.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Hakkında:

       1. 6.Sınıf Türkçe Telafi Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       Türkçe Telafi konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Türkçe Telafi testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Türkçe Telafi testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Türkçe Telafi testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Türkçe Telafi çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Türkçe Telafi hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Türkçe Telafi konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Türkçe Telafi testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Türkçe Telafi tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 6.Sınıf Türkçe Telafi Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif Türkçe Telafi testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Türkçe Telafi kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Türkçe Telafi çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Türkçe Telafi etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Türkçe Telafi testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Türkçe Telafi sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Türkçe Telafi testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 6.Sınıf Türkçe Telafi Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       Türkçe Telafi konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Türkçe Telafi testleri online çözülür. Çünkü Türkçe Telafi çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Türkçe Telafi konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Türkçe Telafi testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Türkçe Telafi kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Türkçe Telafi testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Türkçe Telafi Testleri Telif Hakkı:

       Türkçe Telafi etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Türkçe Telafi testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Türkçe Telafi konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Türkçe Telafi kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Türkçe Telafi testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM