1.Sınıf Matematik Geometrik Şekiller Konu Testi

1.Sınıf Matematik Geometrik Şekiller Konu Testi

1.Sınıf Matematik Geometrik Şekiller          1.Sınıf Matematik Geometrik Şekiller Konu Testi:       Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Geometrik Şekiller testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Geometrik Şekiller konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. […]

1.Sınıf Matematik Geometrik Şekiller

1.Sınıf Geometrik Şekiller

TEBRİKLER.

1.Sınıf Geometrik Şekiller

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Beni hangi cisimle çizebilirsin?

A)  B)  C   

A
A
B
B
C
C
Soru 2
“3 köşem, 3 kenarım var. Farklı çeşitlerim var.” ifadesi hangi şekle aittir?

A)    B) C) 

A
A
B
B
C
C
Soru 3
“4 köşem, 4 kenarım var. Karşılıklı kenar uzunluklarım birbirine eşittir. ” ifadesi hangisine uygundur?

A)     B)  C)

A
B
B
A
C
C
Soru 4
“4 köşem, 4 kenarım var. Bütün kenar uzunluklarım eşittir.” ifadesi hangi şekle aittir?

A)    B) C) 

A
B
B
C
C
A
Soru 5
Yandaki cisimle hangisini çizebiliriz?

A)    B)   C)  

A
A
B
C
C
B
Soru 6
“Köşem ve kenarım yok. İçimi doldurursan daire olurum.” ifadesi hangisine uygundur?

A)     B)   C) 

A
C
B
A
C
B
Soru 7
Beni hangi cisimle çizebilirsin?

A)    B)  C)  

A
B
B
C
C
A
Soru 8
  Beni hangi cisimle çizebilirsin?

A)    B C)  

A
B
B
A
C
C
Soru 9
Yandaki cisimle hangisini çizebiliriz?

A)    B)   C)  

A
B
B
A
C
C
Soru 10
Beni hangi cisimle çizebilirsin?

A)    B)  C)  

A
B
B
C
C
A
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

 

       1.Sınıf Matematik Geometrik Şekiller Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Geometrik Şekiller testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Geometrik Şekiller konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Geometrik Şekiller testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Geometrik Şekiller testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Geometrik Şekiller testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Geometrik Şekiller testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Geometrik Şekiller testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Geometrik Şekiller testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Geometrik Şekiller Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Geometrik Şekiller testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Geometrik Şekiller testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Geometrik Şekiller test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Geometrik Şekiller testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com.tr

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Geometrik Şekiller Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Geometrik Şekiller testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Geometrik Şekiller testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Geometrik Şekiller testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Geometrik Şekiller testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Geometrik Şekiller testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Geometrik Şekiller testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Geometrik Şekiller testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Geometrik Şekiller testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

testimiz.com.tr.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Geometrik Şekiller testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Geometrik Şekiller testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Geometrik Şekiller testinin telif hakkı testimiz.com.tr sitesine aittir. Başka bir deyişle Geometrik Şekiller testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM