2.Sınıf Özenli Kullanıyoruz Test

2.Sınıf Özenli Kullanıyoruz Test

2.Sınıf Özenli Kullanıyoruz Test Çöz   “Hava aydınlık. Gereksiz yere lambayı yakmamalıyız.” diyen Ege aşağıdaki kaynaklardan hangisini tasarruflu kullanmak istemiştir? “Soğuk havalarda pencereleri gereğinden fazla açmamalıyız.” diyen Beren aşağıdakilerden hangisinin tasarruflu kullanılmasını istemiştir? İfadelerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki davranışlardan hangisi doğrudur? İfadelerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? Kaynaklardan hangisini okulda temizlik için kullanırız? Aydınlatmak için aşağıdaki […]

2.Sınıf Özenli Kullanıyoruz

Test Çöz

 

Hava aydınlık. Gereksiz yere lambayı yakmamalıyız.” diyen Ege aşağıdaki kaynaklardan hangisini tasarruflu kullanmak istemiştir?
“Soğuk havalarda pencereleri gereğinden fazla açmamalıyız.” diyen Beren aşağıdakilerden hangisinin tasarruflu kullanılmasını istemiştir?
İfadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki davranışlardan hangisi doğrudur?
İfadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Kaynaklardan hangisini okulda temizlik için kullanırız?
Aydınlatmak için aşağıdaki kaynaklardan hangisini kullanırız?
Okulda ısınmak için hangi kaynağı kullanırız?
Aşağıdaki davranışlardan hangisi yanlıştır?
Hangisi kaynakların tasarruflu kullanılmasına katkı sağlar?
Aşağıdaki anlatımlardan hangisi yanlıştır?

       2.Sınıf Özenli Kullanıyoruz Test Çalışması Hakkında:

      Bu Okul Hepimizin konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani Bu Okul Hepimizin testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca Bu Okul Hepimizin testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Bu Okul Hepimizin testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. Bu Okul Hepimizin testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

      İnteraktif Bu Okul Hepimizin testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. Bu Okul Hepimizin testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır. 

      Bu Okul Hepimizin testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir. 

      Test Çözme ve Değerlendirme:

      Online Bu Okul Hepimizin testini çözmek için –BAŞLA– butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır. 

      Sanal etkileşimli Bu Okul Hepimizin testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz -LİSTE- seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır. 

      Bu Okul Hepimizin testi bitince –SONUÇLARI AL– butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda Bu Okul Hepimizin testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz. 

testimiz

      Telif Hakkı:

      İlk olarak Bu Okul Hepimizin testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Bu Okul Hepimizin testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Bu Okul Hepimizin testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Bu Okul Hepimizin konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Bu Okul Hepimizin kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Bu Okul Hepimizin testinin kullanımı izne tabidir.

.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM