4.Sınıf Fen Bilimleri Konu Testleri

4.Sınıf Fen Bilimleri Konu Testleri

4.Sınıf Fen Bilimleri Konu Testleri 1. Ünite Yer Kabuğu ve Dünyamızın Hareketleri (Dünya ve Evren) 2. Ünite Besinlerimiz (Canlılar ve Yaşam) 1.Dönem 1.Değerlendirme 3. Ünite Kuvvetin Etkileri (Fiziksel Olaylar) 1.Dönem 2.Değerlendirme 4.Ünite Maddenin Özellikleri 5.Ünite Aydınlatma Ve Ses Teknolojileri 6.Ünite İnsan Ve Çevre 7.Ünite Basit Elektrik Devreleri TEST VE DOKÜMAN İNDİR        4.Sınıf Fen Bilimleri […]

4.Sınıf Fen Bilimleri Konu Testleri

1. Ünite Yer Kabuğu ve Dünyamızın Hareketleri (Dünya ve Evren)

2. Ünite Besinlerimiz (Canlılar ve Yaşam)

1.Dönem 1.Değerlendirme

3. Ünite Kuvvetin Etkileri (Fiziksel Olaylar)

1.Dönem 2.Değerlendirme

4.Ünite Maddenin Özellikleri

5.Ünite Aydınlatma Ve Ses Teknolojileri

6.Ünite İnsan Ve Çevre

7.Ünite Basit Elektrik Devreleri

TEST VE DOKÜMAN İNDİR

       4.Sınıf Fen Bilimleri Konu Testleri Hakkında:
       1. 4.Sınıf Fen Bilimleri Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?
Fen Bilimleri konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Fen Bilimleri testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Fen Bilimleri testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Fen Bilimleri testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Fen Bilimleri çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Fen Bilimleri hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Fen Bilimleri konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Fen Bilimleri testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Fen Bilimleri tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 4.Sınıf Fen Bilimleri Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:
İnteraktif Fen Bilimleri testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Fen Bilimleri kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Fen Bilimleri çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Fen Bilimleri etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Fen Bilimleri testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Fen Bilimleri sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Fen Bilimleri testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 4.Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:
Fen Bilimleri konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Fen Bilimleri testleri online çözülür. Çünkü Fen Bilimleri çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Fen Bilimleri konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Fen Bilimleri testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Fen Bilimleri kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Fen Bilimleri testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Fen Bilimleri Testleri Telif Hakkı:
Fen Bilimleri etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Fen Bilimleri testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Fen Bilimleri konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Fen Bilimleri kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Fen Bilimleri testlerinin kullanımı özel izne tabidir.
testimiz.com.tr.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?