5.Sınıf Fen Bilimleri Ay’ın Hareketleri ve Evreleri Test Çöz

5.Sınıf Fen Bilimleri Ay’ın Hareketleri ve Evreleri Test Çöz

5.Sınıf Fen Bilimleri Ay’ın Hareketleri ve Evreleri        5.Sınıf Fen Bilimleri Ay’ın Hareketleri ve Evreleri Konu Testi Hakkında:       Etkileşimli Ay’ın Hareketleri ve Evreleri Testinin Hazırlanışı:       İnteraktif Ay’ın Hareketleri ve Evreleri konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi yalnız MEB kazanımları […]

5.Sınıf Fen Bilimleri Ay’ın Hareketleri ve Evreleri

5.Sınıf Ay’ın Hareketleri ve Evreleri

TEBRİKLER.

5.Sınıf Ay’ın Hareketleri ve Evreleri

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Ay'ın evreleri ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
A
Ay'ın dört ana evresi dört ara evresi vardır.
B
Dolunay evresinde Ay Dünya'dan görülmez.
C
Yeni Ay evresinde Ay'ın tamamı Dünya'dan görülmez.
D
Hilal evresinde Ay "C" şeklinde görülür.
Soru 2
Ay’ın hareketleri ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
A
Ay’ın Güneş etrafındaki hareketi Dünya ile eş zamanlı olarak 365 gün 6 saattir.
B
Ay’ın Dünya’dan görülmeyen tarafına Ay’ın karanlık yüzü denir
C
Dünya’dan Ay’a bakıldığında Ay’ın hep aynı tarafı görülür. Kendi ekseni etrafında ve Dünya etrafında dönme süresi eşit olduğu için aynı yüzü görünmektedir.
D
Ay, Dünya ve kendi ekseni etrafında doğudan batıya doğru (Saat yönünün tersi) döner.
Soru 3
“Bir hafta sonra Ay’ın sağ tarafının aydınlandığı evredir. Ay’ın şekli D harfine benzer.” Yukarıdaki anlatım Ay’ın hangi evresidir?
A
Yeni Ay
B
İlk Dördün
C
Dolunay
D
Son Dördün
Soru 4
Ay’ın hareketleri ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
A
Ay’ın kendi ekseni etrafında ve Dünya etrafındaki hareketi 27 gün 8 saatte tamamlar.
B
Ay evreleri 29,5 günde tamamlanır.
C
Kendi ekseni etrafında, Dünya etrafında ve Güneş etrafında hareket eder.
D
Ay, Dünya etrafında bir kez döndüğünde, kendi ekseni etrafında da dört kez dolanır.
Soru 5
Son Dördün evresinden iki hafta sonra hangi evre ortaya çıkar?
A
İlk dördün
B
Yeni ay
C
Son dördün
D
Dolunay
Soru 6
Ay ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
A
Ay, Dünya’ya en yakın gök cismidir.
B
Ay, Dünya’nın doğal uydusudur.
C
Ay’ın her evresi yaklaşık 4 hafta sürer.
D
Ay’ın 4 ana, 4 ara evresi olmak üzere 8 evresi bulunur.
Soru 7
“ Bir hafta sonra Ay’ın sol tarafı aydınlandığı evredir. Ay’ın şekli ters D harfine benzer. ” Yukarıdaki anlatım Ay’ın hangi evresidir?
A
İlk Dördün
B
Dolunay
C
Son Dördün
D
Yeni Ay
Soru 8
Aşağıdakilerden hangisi Ay’ın hareketlerinden birisi değildir?
A
Dünya ile birlikte Güneş etrafında dönmesi
B
Güneş’in yörüngesinde dönmesi
C
Dünyanın etrafında dönmesi
D
Kendi çevresinde dönmesi
Soru 9
“Bir hafta sonra Dünya Güneş ve Ay’ın ortasındadır. Ay’ın parlak tarafı Dünya’ya bakmaktadır. ” Yukarıdaki anlatım Ay’ın hangi evresidir?
A
Son Dördün
B
Yeni Ay
C
İlk Dördün
D
Dolunay
Soru 10
“ Ay, Güneş ile Dünya arasına girdiğinde oluşur. Ay’ın karanlık bölgesi Dünya’ya dönük olduğu için Ay gökyüzünde görülmez.” Yukarıdaki anlatım Ay’ın hangi evresidir?
A
Yeni Ay
B
Dolunay
C
İlk Dördün
D
Son Dördün
Soru 11
Ay,  Dünya etrafındaki yerine göre farklı şekillerde görünmektedir. Aşağıdakilerden hangisi Ay’ın değişik şekillerde görünmesinin nedenlerinden birisidir?
A
Dünya’dan hep aynı yüzünün görülmesi.
B
Güneş’ten aldığı ışığı Dünya’ya yansıtması.
C
Dünya ile dönüş hızlarının aynı olması.
D
Dünya’nın ve kendi çevresinde dönüş sürelerinin eşit olması.
Soru 12
Aşağıdakilerden hangisi Ay’ın ana evrelerinden birisi değildir?
A
Hilal
B
Son Dördün
C
İlk Dördün
D
Dolunay
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       5.Sınıf Fen Bilimleri Ay’ın Hareketleri ve Evreleri Konu Testi Hakkında:

      Etkileşimli Ay’ın Hareketleri ve Evreleri Testinin Hazırlanışı:

      İnteraktif Ay’ın Hareketleri ve Evreleri konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası Ay’ın Hareketleri ve Evreleri kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com.tr

      Online Ay’ın Hareketleri ve Evreleri Test Çalışmasının Yapısı:

      Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif Ay’ın Hareketleri ve Evreleri test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ay’ın Hareketleri ve Evreleri konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. Ay’ın Hareketleri ve Evreleri konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda Ay’ın Hareketleri ve Evreleri konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

      İnteraktif Ay’ın Hareketleri ve Evreleri Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

      Çevrimiçi Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü Ay’ın Hareketleri ve Evreleri çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak Ay’ın Hareketleri ve Evreleri konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü Ay’ın Hareketleri ve Evreleri kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi atık oluşturmaz.

.

      Ay’ın Hareketleri ve Evreleri Testi Telif Hakkı:

      İlk olarak Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Ay’ın Hareketleri ve Evreleri konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Ay’ın Hareketleri ve Evreleri kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Ay’ın Hareketleri ve Evreleri testinin kullanımı izne tabidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM