5.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size […]

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri

Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda sağlayacaktır. Testleri çözerken çözdüğünüz testlerle ilgili notlar almanızı, eksik konularda tekrar yapmanızı öneriyoruz.

       5.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri Çalışma Planı ve Konu Dağılımı:

1.Hafta Testleri

Sosyal Bilgiler Dersinin Kazandırdıkları

Yeni Okulum

Hak Ve Sorumluluklarımız

Çocuk Hakları 

Ünite Ölçme Ve Değerlendirme Soruları

Haklarımız ve Sorumluluklarımız

Dersinde Öğrendiklerimiz

Yeni Okulum Konu Testi

Çocuk Hakları Her Yerde

2.Hafta Testleri

Uygarlıkları Öğreniyorum

Çevremizdeki Güzellikler

Kültürümüzü Tanıyalım

Geçmişten Günümüze Kültürümüz

Kültür ve Miras Ünite Değerlendirme

Uygarlıkları Öğreniyorum

Çevremizdeki Güzellikler

Kültürümüzü Tanıyalım

Geçmişten Günümüze Kültürümüz 

Kültür ve Miras

3.Hafta Testleri

Yeryüzü Şekilleri

İklimin İnsan Faaliyetlerine Etkisi

Nüfus ve Yerleşme

Afetler ve Çevre Sorunları

Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi

İnsanlar, Yerler Ve Çevreler

Yeryüzü Şekilleri

İklimin İnsan Faaliyetlerine Etkisi

Nüfus ve Yerleşme

Afetler ve Çevre

Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi

Afetler ve Çevre Sorunları Etkisi

4.Hafta Testleri

 Bilim Teknoloji Ve Toplum

Doğru ve Güvenilir Bilgi

Sanal Ortamda Güvenlik

Bilim İnsanları ve Ortak Özellikleri

Araştırma Yapıyorum

Sanal Ortam Doğru Bilgi 

Doğru ve Güvenilir Bilgi

Teknoloji ve Toplum 

Mucitlerin ve Bilim İnsanları ve Ortak Özellikleri

5.Hafta Testleri

Çevremizdeki Ekonomik Faaliyetler 

Ekonomi Ve Sosyal Hayat Konu Testi

Üretimin Serüveni Konu Testi

Yeni Fikirler Geliştirelim Konu Testi

Ekonomik Faaliyetler Meslekleri Etkiler 

Üretim, Dağıtım Ve Tüketim Ağı 

Üretim, Dağıtım Ve Tüketim

Ekonomik Faaliyetler Meslekleri Etkiler 

Ekonomik Faaliyetler Meslekleri Etkiler

6.Hafta Testleri

Halka Hizmet Veren Kurumlar 

Sivil Toplum Kuruluşları 

Yaşadığım Yerin Yönetimi

Özgür Düşünce Ve Katılım

Egemenliğimizin Ve Bağımsızlığımızın Sembolleri

Bilgiler Küresel Bağlantılar

Küresel Bağlantılar

       5.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Testleri Hakkında:

       1. 5.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Sosyal Bilgiler Telafi Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testleri online çözülür. Çünkü Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi Testleri Telif Hakkı:

       Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Sosyal Bilgiler Telafi Eğitimi testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM