5.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri

5.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri

5.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri        Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz […]

5.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri

       Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda sağlayacaktır. Testleri çözerken çözdüğünüz testlerle ilgili notlar almanızı, eksik konularda tekrar yapmanızı öneriyoruz.

       5.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri Çalışma Planı ve Konu Dağılımı:

1.Hafta Testleri

Güneş’in Yapısı Ve Özellikleri

Ay’ın Yapısı Ve Özellikleri

Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri

Güneş, Dünya Ve Ay

Yıkıcı Doğa Olayları

Güneşin Yapısı ve Özellikleri

Ayın Yapısı ve Özellikleri

Ayın Hareketleri ve Evreleri

Dünya Güneş ve Ay

Yıkıcı Doğa Olayları

2.Hafta Testleri

Mikroskobik Canlılar

Mantarlar

Bitkiler

Hayvanlar

Canlılar Dünyası Ünite Değerlendirme

Mikroskobik Canlıları Tanıma

Mantarları Tanıma

Bitkileri Tanıma

Hayvanları Tanıma

3.Hafta Testleri

Kuvvetin Ölçülmesi

Sürtünme Kuvveti

Kuvvetin Ölçülmesi ve Sürtünme

Dinamometre

Hava Ortamında Sürtünme Kuvveti

Su Ortamında Sürtünme Kuvveti

Dinamometre

Hava Ortamında Sürtünme Kuvveti

Su Ortamında Sürtünme Kuvveti

Kuvvetin Ölçülmesi

Sürtünme Kuvveti

Kuvvetin Ölçülmesi ve Sürtünme

Kuvvet

4.Hafta Testleri

Maddenin Hal Değişimi

Maddelerde Meydana Gelen Değişimler

Ya da Maddenin Hal Değişimi

Isı ve Sıcaklık

Madde ve Değişim

Hal Değişimi

Maddenin Ayırt edici Özellikleri

Isı ve Sıcaklık

Isı Maddeleri Etkiler

Veya Isı Maddeleri Nasıl Etkiler

Isı ve Sıcaklık

Maddenin Değişimi

Maddenin Ayırt edici Özellikleri

5.Hafta Testleri

Işığın Yayılması 

Işık Nasıl Yayılır 

Ya da Işığın Yansıması 

Işık Nasıl Yansır 

Işığın Madde ile Karşılaşması 

Işık Maddeyle Karşılaşırsa Ne Olur 

Tam Gölge 

Tam Gölgenin Oluşumu 

Biyoçeşitlilik 

Biyoçeşitlilik 

İnsan ve Çevre 

6.Hafta Testleri

İnsan ve Çevre 

Yıkıcı Doğa Olayları 

İnsan ve Çevre

İnsan Ve Çevre

Devre Elemanlarının Sembolle Gösterimi ve Devre Şemaları

Basit Elektrik Devresinde Ampüllerin Parlaklığını Etkileyen Değişkenler

Devre Elemanlarını Sembollerle Gösterelim 

Lamba Parlaklığını Değiştirebilir miyiz?

Elektrik Devre Elemanları

       5.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Testleri Hakkında:

       1. 5.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       Fen Bilimleri Telafi Eğitimi konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Fen Bilimleri Telafi Eğitimi çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Fen Bilimleri Telafi Eğitimi hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Fen Bilimleri Telafi Eğitimi konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Fen Bilimleri Telafi Eğitimi tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Fen Bilimleri Telafi Eğitimi kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Fen Bilimleri Telafi Eğitimi çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Fen Bilimleri Telafi Eğitimi etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Fen Bilimleri Telafi Eğitimi sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Fen Bilimleri Telafi Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       Fen Bilimleri Telafi Eğitimi konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testleri online çözülür. Çünkü Fen Bilimleri Telafi Eğitimi çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Fen Bilimleri Telafi Eğitimi konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Fen Bilimleri Telafi Eğitimi kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Fen Bilimleri Telafi Eğitimi Testleri Telif Hakkı:

       Fen Bilimleri Telafi Eğitimi etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Fen Bilimleri Telafi Eğitimi konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Fen Bilimleri Telafi Eğitimi kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Fen Bilimleri Telafi Eğitimi testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM