6.Sınıf Fen Bilimleri Ay Tutulması Testi Cevaplı Pdf İndir

6.Sınıf Fen Bilimleri Ay Tutulması Testi Cevaplı Pdf İndir

6.Sınıf Fen Bilimleri Ay Tutulması Testi CEVAP ANAHTARI TIKLA ÇÖZ         6.Sınıf Fen Bilimleri Ay Tutulması Testi Tanıtım:         6.Sınıf Fen Bilimleri Ay Tutulması testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz. Bu yazı kısacası Ay Tutulması çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle […]

6.Sınıf Fen Bilimleri Ay Tutulması Testi

CEVAP ANAHTARI

TIKLA ÇÖZ

        6.Sınıf Fen Bilimleri Ay Tutulması Testi Tanıtım:

        6.Sınıf Fen Bilimleri Ay Tutulması testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.
Bu yazı kısacası Ay Tutulması çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Ay Tutulması testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Ay Tutulması testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

 

       Ay Tutulması Testi Kaynak Bilgisi:

PDFAy Tutulması testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Ay Tutulması testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Ay Tutulması testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Ay Tutulması testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com.tr

       PDF Ay Tutulması Testi Yapısal Özellikleri:

PDF Ay Tutulması testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Ay Tutulması testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       Ay Tutulması Test Çalışması Hakkında:

PDF Ay Tutulması test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Ay Tutulması testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Ay Tutulması testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı Ay Tutulması Testi Değerlendirme:

PDF Ay Tutulması testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Ay Tutulması testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr.tr

       PDF Ay Tutulması Testi Telif Hakkı:

Ay Tutulması testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Ay Tutulması testinin bütün hakları testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Ay Tutulması testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM