7.Sınıf Cümlede Anlam Test

7.Sınıf Cümlede Anlam Test

7.Sınıf Cümlede Anlam Test Çöz İndir          7.Sınıf Cümlede Anlam Konu Testi Hakkında:       Not: Cümlede Anlam testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.       Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Cümlede Anlam test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Cümlede Anlam testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi […]

7.Sınıf Cümlede Anlam

Test Çöz

İndir

 

       7.Sınıf Cümlede Anlam Konu Testi Hakkında:

      Not: Cümlede Anlam testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Cümlede Anlam test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Cümlede Anlam testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde nesnel bir anlatım vardır?
Aşağıdaki cümlelerden hangisi neden-sonuç cümlesidir?
Ya da Aşağıda verilen cümlelerin hangisinde neden – sonuç ilişkisi yoktur?
Aşağıda verilen cümlelerin hangisinde eylemin gerçekleşmesi koşula bağlı değildir?
Aşağıda verilen cümlelerin hangisinde olasılık anlamı vardır?
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisi anlatımına göre nesneldir?
Aşağıda verilen cümlelerden hangisi anlamca olumsuzdur?
Aşağıdaki cümlelerin hangisi anlamca olumludur? 
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisi gerçek soru cümlesidir?
Aşağıda verilen cümlelerin hangisi ünlem cümlesi değildir?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde neden – sonuç ilişkisi vardır?
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yargı öznel değildir?

      Cümlede Anlam Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Cümlede Anlam testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Cümlede Anlam çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Cümlede Anlam testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Cümlede Anlam testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Cümlede Anlam testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com.tr

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Cümlede Anlam testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Cümlede Anlam testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Cümlede Anlam testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Cümlede Anlam testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Cümlede Anlam testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Cümlede Anlam testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Cümlede Anlam testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Cümlede Anlam testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Cümlede Anlam testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Cümlede Anlam testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Cümlede Anlam testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Cümlede Anlam testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Cümlede Anlam testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Cümlede Anlam testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Cümlede Anlam testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Cümlede Anlam testinin telif hakkı testimiz.com.tr sitesine aittir. Başka bir deyişle Cümlede Anlam testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?