7.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

7.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

7.Sınıf Türkçe Telafi Testleri       Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda […]

7.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

      Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda sağlayacaktır. Testleri çözerken çözdüğünüz testlerle ilgili notlar almanızı, eksik konularda tekrar yapmanızı öneriyoruz.

      7.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Çalışma Planı ve Konu Dağılımı:

1.Hafta Testleri

Gerçek Anlam, Mecaz Anlam, Terim Anlam

Eş Anlamlı Sözcükler

Zıt Anlamlı Sözcükler

Sesteş Sözcükler

Sözcükte Anlam

Deyimler

Deyimler ve Atasözleri

Paragrafta Anlam

Okuma Anlama

Sözcükte Anlam

Ana Düşünce, Konu, Şiirde Ana Duygu, Yardımcı Düşünce

Fiiller

İş Oluş Durum Fiilleri

2.Hafta Testleri

 Cümlede Anlam

 Fiillerde Anlam Özellikleri

 Sözcükte Anlam

 Fiiller

Öznel ve Nesnel Cümleler

Anlatım Çeşitleri

Söz Gruplarında Anlam Deyimler ve Atasözleri

Metin Türleri

3.Hafta Testleri

İsim Tamlaması

Sıfat Tamlaması

Parça Oluşturma Parça Tamamlama

Ana Düşünce Konu Şiirde Ana Duygu Yardımcı Düşünce

Cümle Cümle Tamamlama Cümle Oluşturma

4.Hafta Testleri

Cümlede Anlatım-Örtülü Anlam

Cümlede Anlam

Deyimler ve Atasözleri 

Sıfat Tamlaması 

İsim Tamlaması 

5.Hafta Testleri

Deyimler 

Ek Fiil Fiilde Yapı 

Anlam Kip Kişi 

Fillerde Kip ve Kişi 

6.Hafta Testleri

 Cümlede Anlam 

Metinde Anlam Bilgisi 

Tümcede Anlam 

Ya da Tümcede Anlam Bilgisi 

Tümcede Yapı 

Tümcenin Öğeleri

       7.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Hakkında:

       1. 7.Sınıf Türkçe Telafi Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       Türkçe Telafi konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Türkçe Telafi testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Türkçe Telafi testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Türkçe Telafi testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Türkçe Telafi çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Türkçe Telafi hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Türkçe Telafi konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Türkçe Telafi testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Türkçe Telafi tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 7.Sınıf Türkçe Telafi Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif Türkçe Telafi testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Türkçe Telafi kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Türkçe Telafi çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Türkçe Telafi etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Türkçe Telafi testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Türkçe Telafi sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Türkçe Telafi testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 7.Sınıf Türkçe Telafi Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       Türkçe Telafi konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Türkçe Telafi testleri online çözülür. Çünkü Türkçe Telafi çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Türkçe Telafi konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Türkçe Telafi testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Türkçe Telafi kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Türkçe Telafi testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Türkçe Telafi Testleri Telif Hakkı:

       Türkçe Telafi etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Türkçe Telafi testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Türkçe Telafi konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Türkçe Telafi kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Türkçe Telafi testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM