8.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

8.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

8.Sınıf Türkçe Telafi Testleri       Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda […]

8.Sınıf Türkçe Telafi Testleri

      Telafi Eğitimi Çalışmaları sitemiz ziyaretçileri için altı hafta olarak planlanmıştır. 5-11 Temmuz 1.Hafta, 12-18 Temmuz 2.Hafta, 19-25 Temmuz 3.Hafta, 26Temmuz-1 Ağustos 4.Hafta, 02-08 Ağustos 5.Hafta, 09-15 Ağustos 6.Hafta, olarak planlanmıştır. Sürecin başında ve sonunda 2 şer haftalık dinlenme önerilmektedir. Dinlenme sürecini günde en az bir saat kitap okuyarak geçirmeniz size fayda sağlayacaktır. Testleri çözerken çözdüğünüz testlerle ilgili notlar almanızı, eksik konularda tekrar yapmanızı öneriyoruz.

      8.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Çalışma Planı ve Konu Dağılımı:

1.Hafta Testleri

Metinde Anlam 

Fiilimsiler 

Fiilimsiler 

Metin Türleri Kazanım

Fiilimsiler Kazanım

Fiilimsiler Kazanım

2.Hafta Testleri

Paragrafta Anlam

Sözcükte Anlam

Fiilimsiler Kazanım

Fiilde Çatı 

Veya Fiilde Çatı Kazanım 1

Fiilde Çatı Kazanım 2

Deyimler ve Atasözleri Kazanım

Cümlenin Öğeleri 1

Cümlenin Ögeleri 2

Ya da Cümlenin Öğeleri 3

Cümlenin Öğeleri Kazanım 1

Cümlenin Öğeleri Kazanım 2

3.Hafta Testleri

Fiilimsiler

Soru Cevap Kazanım

Cümlenin Öğeleri Kazanım

Metinde Anlam

Sözcükte Anlam 1

Sözcükte Anlam 2

Ya da Sözcükte Gerçek ve Mecaz Anlam 

Sözcükler Arası Anlam İlişkileri 

4.Hafta Testleri

Sözcükler Arası Anlam İlişkileri

Sözcükte Gerçek ve Mecaz Anlam

Yapılarına Göre Cümleler Kazanım

İsim Cümlesi Fiil Cümlesi Kurallı Cümle Devrik Cümle

Çok Anlamlılık Kazanım

Sözcükte Çok Anlamlılık Kazanım

Anlatım Bozukluğu Kazanım

Edebi Türler ve Söz Sanatları

5.Hafta Testleri

Tümcenin Ögeleri

Metinde Anlam

Paragrafta Anlam

Sözcükte Anlam Konu

Fiilimsiler

Anlatım Bozukluğu Kazanım

Sözcükler Arası Anlam İlişkisi Kazanım

6.Hafta Testleri

Cümlenin Ögeleri

Yazım Kuralları

Metin Türler

Cümlenin Yapı Özellikleri

Anlatım Bozukluğu

Cümlede Anlam

       8.Sınıf Türkçe Telafi Testleri Hakkında:

       1. 8.Sınıf Türkçe Telafi Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       Türkçe Telafi konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Türkçe Telafi testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Türkçe Telafi testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Türkçe Telafi testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Türkçe Telafi çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Türkçe Telafi hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Türkçe Telafi konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Türkçe Telafi testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Türkçe Telafi tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 8.Sınıf Türkçe Telafi Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif Türkçe Telafi testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Türkçe Telafi kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Türkçe Telafi çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Türkçe Telafi etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Türkçe Telafi testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Türkçe Telafi sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Türkçe Telafi testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 8.Sınıf Türkçe Telafi Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       Türkçe Telafi konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Türkçe Telafi testleri online çözülür. Çünkü Türkçe Telafi çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Türkçe Telafi konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Türkçe Telafi testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Türkçe Telafi kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Türkçe Telafi testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Türkçe Telafi Testleri Telif Hakkı:

       Türkçe Telafi etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Türkçe Telafi testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Türkçe Telafi konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr Türkçe Telafi kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Türkçe Telafi testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM