8.Sınıf İnkılap Tarihi 4.Ünite Değerlendirme Test

8.Sınıf İnkılap Tarihi 4.Ünite Değerlendirme Test

8.Sınıf İnkılap Tarihi 4.Ünite Değerlendirme Test Çöz İndir   Aşağıdakilerden hangisi Cumhuriyetin ilk döneminde vatandaşlar arasında siyasi eşitliği sağlama çalışmalarındandır? Atatürk döneminde alınan kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesi ve çok partili hayata geçiş gibi kararlarla aşağıdakilerden hangisi amaçlanmıştır? 1924 Anayasası’nda kabul edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin dini İslâm’dır maddesinin 10 Nisan 1928’de anayasadan çıkarılmasını aşağıdaki gelişmelerden […]

8.Sınıf İnkılap Tarihi 4.Ünite Değerlendirme

Test Çöz

İndir

 

Aşağıdakilerden hangisi Cumhuriyetin ilk döneminde vatandaşlar arasında siyasi eşitliği sağlama çalışmalarındandır?
Atatürk döneminde alınan kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesi ve çok partili hayata geçiş gibi kararlarla aşağıdakilerden hangisi amaçlanmıştır?
1924 Anayasası’nda kabul edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin dini İslâm’dır maddesinin 10 Nisan 1928’de anayasadan çıkarılmasını aşağıdaki gelişmelerden hangisi sağlamıştır?
Aşağıdakilerden hangisi Tevhid-i Tedrisat Kanunu’nun kabul edilmesi, tekke ve zaviyelerin kapatılması, halifeliğin kaldırılması gibi gelişmelerle ilişkilendirilemez?
Cumhuriyet’in ilk dönemlerinde kılık kıyafette, ölçü ve tartı aletlerinde yenilikler yapılmasının, Soyadı Kanunu’nun kabul edilmesinin ortak amacı hangisidir?
Cumhuriyet’in ilk yıllarında takvim, saat ve ölçülerde yenilikler yapılmasının temel amacı aşağıdakilerden hangisidir?
Atatürk döneminde demiryolları, devlet tarafından yabancı işletmelerden satın alınmış, halkın kullanımına sunulması hangi alanda yapılan çalışmalara örnek oluşturur?
Atatürk’ün Türk tarihi ile ilgili çalışmalarının amaçları arasında aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
Cumhuriyetin ilk yıllarında millet iradesini meclise tam olarak yansıtmak amacıyla aşağıdakilerden hangisi yapılmıştır?
Miras, evlenme, boşanma gibi konulardan kadınlara da haklar tanınması, tek eşle evliliğin ve resmi nikahın zorunlu hale getirilmesi ve kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesi aşağıdakilerden hangisi ile ilgilidir?
Aşağıdakilerden hangisi milli egemenlik ilkesinin uygulanmasında diğerlerinden daha etkilidir?
Aşağıdakilerden hangisi Tevhid-i Tedrisat Kanunu’nun uygulamalarından birisi değildir?
Atatürk; “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”sözüyle hangisinin gerçekleşmesini istemiştir?
Medreselerin kapatılması aşağıdakilerden hangisine ortam hazırlamıştır?
Aşağıdakilerden hangisi laikliği gerçekleştirmeye yönelik çalışmalardan birisi değildir?
Halifeliğin kaldırılması aşağıdakilerden hangisinin gerçekleştirilmesinde etkili olmuştur?
Hangisi Atatürk’ün toplumsal alanda yaptığı yeniliklerden biridir?
Cumhuriyetin ilk yıllarında aşar vergisi kaldırılarak aşağıdakilerden hangisi hedeflenmiştir?
Laik düzenin oluşturulmasında aşağıdakilerden hangisi etkili olmuştur?
Aşağıdakilerden hangisi Türk aile hayatını düzenlemek için oluşturulmuştur?

       8.Sınıf İnkılap Tarihi 4.Ünite Değerlendirme Testi Hakkında:

      Etkileşimli 4.Ünite Değerlendirme Testinin Hazırlanışı:

İnteraktif 4.Ünite Değerlendirme konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak 4.Ünite Değerlendirme testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli 4.Ünite Değerlendirme testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi 4.Ünite Değerlendirme testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda 4.Ünite Değerlendirme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü 4.Ünite Değerlendirme testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası 4.Ünite Değerlendirme kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında 4.Ünite Değerlendirme testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif 4.Ünite Değerlendirme testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak 4.Ünite Değerlendirme testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com.tr

      Online 4.Ünite Değerlendirme Test Çalışmasının Yapısı:

Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif 4.Ünite Değerlendirme test soruları genellikle çoktan seçmelidir. 4.Ünite Değerlendirme konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü 4.Ünite Değerlendirme testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli 4.Ünite Değerlendirme testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. 4.Ünite Değerlendirme testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. 4.Ünite Değerlendirme konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani 4.Ünite Değerlendirme testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü 4.Ünite Değerlendirme testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda 4.Ünite Değerlendirme konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

 

      İnteraktif 4.Ünite Değerlendirme Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

Çevrimiçi 4.Ünite Değerlendirme testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli 4.Ünite Değerlendirme testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü 4.Ünite Değerlendirme çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak 4.Ünite Değerlendirme konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif 4.Ünite Değerlendirme testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü 4.Ünite Değerlendirme kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle 4.Ünite Değerlendirme testi atık oluşturmaz.

.

      4.Ünite Değerlendirme Testi Telif Hakkı:

İlk olarak 4.Ünite Değerlendirme testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 4.Ünite Değerlendirme testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 4.Ünite Değerlendirme testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 4.Ünite Değerlendirme konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com.tr sitesine aittir. Ancak testimiz.com.tr 4.Ünite Değerlendirme kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 4.Ünite Değerlendirme testinin kullanımı izne tabidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM